20-lecie Fundacji Integralia


Zobacz załączniki (4)

Wspierają osoby z niepełnosprawnościami, pomagają im odnaleźć się na rynku pracy, a pracodawców uczą inkluzywnego podejścia i wrażliwości. Fundacja Integralia, należąca do Grupy ERGO Hestia, obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji, w siedzibie ubezpieczyciela, zorganizowano uroczystą galę.

Wydarzenie otworzył Artur Borowiński, prezes Grupy ERGO Hestia, który podkreślał znaczenie Fundacji nie tylko dla sopockiej firmy, ale i całego rynku pracy w Polsce. Z kolei prezeska Integralii Dagmara Senda i wiceprezeska zarządu fundacji Daria Uljanicka przypomniały, w jakich okolicznościach organizacja rozwijała się przez ostatnie dwie dekady.

– Każdy, kto przypomni sobie, jak 20 lat temu wyglądał rynek pracy i jego podejście do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, zda sobie sprawę, jak długą drogę przeszła w tym czasie Fundacja Integralia – podkreślała Dagmara Senda. – Ten rozwój jest inspirującym dowodem, że odpowiednia determinacja pozwala przenosić góry. Teraz naszym celem jest utrzymanie wysokiego i realnego wpływu na firmy oraz otwarcie się na jeszcze więcej osób, które chcą walczyć z wykluczeniem i rozpocząć swoją zawodową przygodę.

Specjalne podziękowania i wyróżnienia

Podczas urodzin Fundacji Integralia specjalne podziękowania otrzymali Piotr Maria Śliwicki (inicjator powstania Fundacji, pierwszy prezes ERGO Hestii) i Monika Truszkowska-Bednarek (wieloletnia prezeska Fundacji).

Z kolei wyróżnienia 20-lecia Fundacji Integralia przyznano osobom, które szczególnie się zasłużyły w ciągu dwóch dekad jej funkcjonowania: Beata Wachowiak-Zwara, Daria Uljanicka, Teresa Adamow, Natalia Kalocińska, Mario Zamarripa.

Podsumowanie Sprawnego stażu

Podczas gali poznaliśmy także rezultaty III edycji flagowego programu fundacji - „Sprawny staż”, skierowanego do studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami z całej Polski. Pod wieloma względami była to edycja bardzo różnorodna, pełna wyzwań i niespodzianek. W porównaniu do I odsłony programu - liczba firm wzrosła trzykrotnie, ale największy wzrost, bo aż o 450%, nastąpił wśród osób aplikujących.

W tym roku w programie wzięli udział: Accenture, Bayer, Credit Agricole, Deloitte, ERGO Hestia, IKEA, mBank, Orlen, Procter & Gamble, Rossmann, Siemens Healthineers oraz State Street. Podczas uroczystości Partnerzy zostali wyróżnieni certyfikatem „Inkluzywnego partnerstwa”. Zarząd Fundacji Integralia docenił pracodawców za otwartość i włączanie osób z niepełnosprawnościami w swoje struktury.

Staż odbyło 29 młodych, ambitnych studentów oraz absolwentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Zostali oni wyłonieni w co najmniej dwóch etapach rekrutacji spośród 165 kandydatów i kandydatek. Uczestnicy programu zdobyli cenne doświadczenie zawodowe w takich obszarach jak analiza danych, administracja, HR, prawo, ekonomia, logistyka czy chemia.

„Sprawny staż” to jeden z kluczowych projektów Fundacji Integralia. Inspiracją do stworzenia programu były letnie staże organizowane w ERGO Hestii. W 2016 roku zaczęliśmy włączać studentów z niepełnosprawnościami do naszych biur, a pozytywne efekty tej współpracy skłoniły nas do zaimplementowania podobnych praktyk w innych firmach. W ten sposób wpływamy na realizację strategii DEI (Diversity, Equity, Inclusion) w środowisku biznesowym i uczymy pracodawców, jak współpracować w zespole różnorodnym pod względem sprawności – mówiła Dagmara Senda. - Program „Sprawny staż” to nie hasło, ale przykład konkretnego działania, które niesie za sobą szereg wartości. Oddziałuje na postawy, miejsca pracy oraz karierę studentów i absolwentów – dodawała. 

Wykład i debata

W trakcie urodzin fundacji można było poszerzyć swoją wiedzę na temat współpracy z osobami  z niepełnosprawnościami czy szeroko rozumianej inkluzywności. O tym, jak i dlaczego warto wspierać równość i różnorodność w organizacji – opowiedziała Janina Bąk, trenerka biznesowa, statystyczka i influencerka. Uczestnicy mogli także przysłuchiwać się debacie z udziałem, paralimpijczyka Michała Kotkowskiego i przedstawicieli biznesu: Małgorzaty Sztabińskiej (Dyrektorki Departamentu HR w ERGO Hestii), Mario Zamarripa (Dyrektora ds. Zrównoważonego Rozwoju w ERGO Hestii), Wojciecha Wali (moge.bo) i Remigiusza Wojciechowskiego (Bayer).

Historia Integralii

Fundacja Integralia powstała w 2004 roku. Jej celem od początku było wspieranie integracji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Przez dwie dekady działania fundacja osiągnęła wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na poziomie 4% w Grupie ERGO Hestia – dwukrotnie wyższy niż średnia wśród firm zarządzających różnorodnością w Polsce. Na przestrzeni lat fundacja współpracowała z ponad 400 pracodawcami, wspierając inkluzję osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy i promując ideę równości i różnorodności w biznesie.

 


Informacje o Grupie
ERGO Hestia

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.


Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.


Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Prezesem Grupy ERGO Hestia jest Artur Borowiński.

 

 


Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o Grupie ERGO Hestia.