#UbezpieczamZdalnie. ERGO Hestia namawia agentów do pracy z domu. Agenci odpowiadają

ERGO Hestia od momentu, gdy w Europie pojawił się koronawirus, radzi agentom, co robić, by zminimalizować ryzyko zakażenia. Pośrednicy od początku otrzymywali informacje z zasadami profilaktyki oraz wskazówkami, jak obsługiwać klientów, by w jak najmniejszym stopniu narażać się na bezpośredni kontakt. ERGO Hestia rozpoczęła również akcję #UbezpieczamZdalnie, w ramach której zachęca agentów do publikowania zdjęć zrobionych podczas pracy w domu. Autorzy najciekawszych fotografii otrzymają nagrody.

Agenci poprzez prowadzenie punktów sprzedaży są szczególnie narażeni na kontakt z innym człowiekiem. Gdy koronawirus wydawał się być jeszcze daleko od Polski, ERGO Hestia zaproponowała im przeprowadzanie ankiet z klientami, które pozwalały ograniczyć spotkania z nieznajomym.

Praca zdalna i z uśmiechem

Teraz, gdy kolejne informacje o zachorowaniach w Polsce docierają do nas każdego dnia, ERGO Hestia namawia agentów, by pracowali z domu. Firma oferuje narzędzia online, dzięki którym każde istotne zadanie można wykonać przez komputer lub telefon. W ten sposób dba o bezpieczeństwo agentów.

Sopocki ubezpieczyciel wręcz nagradza agentów za pracę z domu. W tym celu ERGO Hestia zorganizowała zabawę na Facebooku. Agenci i pracownicy ubezpieczyciela mogą wrzucać zdjęcia z pracy zdalnej z hasztagiem #UbezpieczamZdalnie. Autorzy najbardziej oryginalnych fotografii otrzymają od ERGO Hestii nagrody. Pośrednicy natychmiast zaczęli publikować zdjęcia z domowej pracy, a na nich nie brakuje dzieci, zwierząt i… uśmiechów. W ten sposób udowadniają, że można skutecznie pracować zdalnie, a wszystko to ze świetnym humorem! Dodatkowo ERGO Hestia udostępnia specjalne nakładki na Facebooku, dzięki czemu każdy może promować tę akcję i przyczynić się do zmniejszania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Niezbędne narzędzia dla agentów

ERGO Hestia bez przerwy podkreśla, jak ważne jest pozostanie w domu. Dlatego już jakiś czas temu ogłosiła, że wszystkie jej przedstawicielstwa są zamknięte. Przynajmniej fizycznie, bo w ERGO Hestii można ubezpieczyć się mailowo lub telefonicznie. Wystarczy skontaktować się z agentem.

Zachęcanie do pracy zdalnej musiało być poprzedzone zapewnieniem odpowiednich narzędzi i rozwiązań, które pozwolą komfortowo współpracować agentom z klientami. Dlatego ERGO Hestia w ramach kampanii „W trosce o wspólne bezpieczeństwo” uprościła wiele procedur i na nowo poinstruowała agentów o zasadach działania systemów. Wśród tych rozwiązań są – między innymi – iHestia Lite, która daje możliwość sprzedaży ubezpieczeń z poziomu smartfona czy iMonitor, za pomocą którego można nadzorować wysokość sprzedaży. Dodatkowo w Centrum Informacji pośrednicy mogą liczyć na niemal codzienne aktualizacje, dzięki którym na bieżąco otrzymują kolejne wskazówki. Niezwykle istotną pomocą pozostaje system Agent, który jest swoistym centrum zarządzania polisami czy raportami.

Więcej o narzędziach, dzięki którym agenci mogą pracować zdalnie, przeczytasz w tym miejscu.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Niemal od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym produkty i usługi ubezpieczeniowe najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [40.8 kB] ERGO_Hestia_Ubezpieczam_Zdalnie.png

ERGO_Hestia_Ubezpieczam_Zdalnie.png